Najbardziej lubię jesień, a konkretnie jej „złoty” okres, czyli jakieś trzy tygodnie października, gdy drzewa mienią się wszystkimi odcieniami złota i czerwieni. Teraz jest już listopad, większość liści leży już na ziemi i nadeszły pierwsze mroźne poranki. Dzisiejszy zachwycił mnie wyjątkowo. Już podczas porannego spaceru z psami w parku żałowałam, że nie wzięłam ze sobą aparatu. Później jednak poprawiłam się i w drogę do pracy ruszyłam już w towarzystwie mojego Olka.

_b100893

Słońce, lekka mgła i szron na trawie porastającej brzegi rzeki towarzyszyły mi przez cały odcinek „pozamiejski”, który zresztą najbardziej lubię. W uszach „Dol Guldur” Summoninga (tej kapeli mogę słuchać bez końca), a w głowie dzisiejsze zajęcia. I chyba za ich przyczyną mój zachwyt pięknem przyrody był większy niż zazwyczaj.

Miałam dziś zastępstwo koleżeńskie za M. na lekcji języka polskiego w jednej z klas maturalnych. Zgodnie z planem obejrzeliśmy ostatnie 35 minut filmu Kornblumenblau. Kto widział, to wie, jakim zaskoczeniem jest scena końcowa i jak mocno jest ona symboliczna. W uczniach wywołała ona co najmniej uczucia mieszane, co mnie wcale nie dziwi, ponieważ momentami wydaje się tak absurdalna, jakby żywcem była wzięta z cyklu Monty Pythona. A do scenerii Auschwitz nie bardzo na pierwszy rzut oka pasuje. Spoilerować nie będę – kto widział, wie, kto nie widział, może zachęci go to do obejrzenia.

Po filmie, gdy do końca lekcji zostało trochę ponad 10 minut, uczniowie zasypali mnie pytaniami i trwałoby to dłużej, gdyby nie fakt, że skończyła się już nawet przerwa. Pobiegłam więc do naszej pracowni zająć się już moją główną „zawodową” działką. _b100895

Bardzo mi się podoba, że młodzież pyta, wyraża swoje opinie, wątpliwości. Można porozmawiać i z tych rozmów zostają w zdecydowanej większości dobre rzeczy.

Między innymi za to lubię swoją pracę.

I bardzo dobrze, że Summoning stworzył taką muzykę, której można później posłuchać. I pozachwycać się otaczającą jesienną przyrodą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website